Loading...

Bentley Warszawa

New Bentayga Diesel

Przegląd

Prezentujemy pierwszy w historii samochód Bentley z silnikiem wysokoprężnym

Przygotuj się na postawienie na głowie wszystkiego, co do tej pory wiedziałeś o silnikach wysokoprężnych dzięki stworzeniu przez Bentley nowego silnika wysokoprężnego V8. Jest to prawdziwy silnik Bentley w każdym aspekcie tego słowa — zapewnia znajome ekscytujące wrażenia z jazdy oraz moc, której osiągnięcie trwało wiele dziesiątek lat. Podobnie, jak w przypadku przełomowego modelu Bentayga projektowanie rozpoczęto zupełnie od podstaw, również w tym przypadku nasi inżynierowie opracowali nasz pierwszy silnik wysokoprężny, stosując takie samo podejście.

Znacznie wykracza poza to, co zwyczajne

Pierwszy w historii silnik wysokoprężny Bentley jest również najdoskonalszym silnikiem na świecie. Doświadczysz wiodących w swojej klasie parametrów kierowania samochodem, responsywności, wyrafinowania i praktyczności. Zupełnie nowy 4-litrowy, 8-cylindrowy silnik wysokoprężny został ponadto zbudowany na bazie ekologicznej technologii i inżynieryjnych innowacji. Zasięg silnika wysokoprężnego jest niezwykle imponujący — daje on możliwość pokonania ponad 1000 km bez tankowania. Bentayga Diesel ponadto jest potrójnie turbodoładowany (dwie turbosprężarki i jedna elektrycznie zasilana sprężarka), co zapewnia znacznie szybszą i dynamiczniejszą odpowiedź niż w przypadku konwencjonalnych turbosprężarek, zwłaszcza przy niższych obrotach silnika. W rezultacie otrzymujemy natychmiastową i swobodną moc w połączeniu z wyjątkowym komfortem jazdy niezależnie od warunków.

Przedefiniowanie pojęcia mocy potężnego silnika wysokoprężnego

Bentayga Diesel to najszybszy SUV z silnikiem wysokoprężnym na rynku — ma prędkość maksymalną 270 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 s. Oferuje również poziom momentu obrotowego, jakiego wcześniej nie można było znaleźć w samochodach tej klasy — najwyższe osiągi pośród wszystkich samochodów SUV z silnikami wysokoprężnymi na poziomie 900 Nm przy obrotach w zakresie od 1000 do 3250 rpm. A ponieważ jest to Bentley, Bentayga Diesel cechuje wyjątkowy, zapierający dech w piersiach skok mocy oraz charakterystyczny odgłos układu wydechowego — są to znaki fabryczne wrażeń związanych z prowadzeniem samochodów tej marki. Niezależnie od tego, czy wyprzedasz powolne pojazdy na krętej drodze z asfaltową nawierzchnią, czy też podróżujesz w miejscach, gdzie nie ma żadnej drogi, Bentayga Diesel prowadzi się z nieustępliwą gracją, mocą i elegancją.

Skonfigurowany na dosłownie każdą okoliczność

Ogromne możliwości zarówno na drogach utwardzonych, jak i w warunkach terenowych — nowy Bentayga Diesel ponadto oferuje opcję konfiguracji z siedmioma fotelami. Dzięki temu dodatkowi do dostępnych możliwości jest to jedyny luksusowy SUV dostępny w konfiguracji z czterema, pięcioma i siedmioma fotelami przy jednej wersji nadwozia. Bogactwo intuicyjnych funkcji wspomagających kierowcę oraz sprawdzony system jazdy terenowej firmy Bentley gwarantują pewność oraz kontrolę w każdych warunkach. Niezależnie od tego, gdzie się udajesz, jakie przygody planujesz, jakie czekają na ciebie warunki i z kimkolwiek będziesz podróżować, Bentayga Diesel zabierze cię tam w prawdziwym stylu Bentley.

Im dalej zajedziesz, tym więcej zobaczysz.


Bentayga Diesel oferuje znakomity balans pomiędzy luksusem, mocą i praktycznością.
Im dalej w nim zajedziesz i więcej świata z niego obejrzysz, tym bardziej zdasz sobie sprawę, że Bentayga Diesel jest zupełnie inny od wszystkich pozostałych luksusowych samochodów typu SUV.

Skontaktuj się z nami, aby odkryć więcej informacji o fenomenalnym modelu Bentayga Diesel.


Parametry techniczne

 • Silnik
 • Silnik
  4.0 litre twin-turbocharged Diesel with E-Compressor
  Przekładnia
  8-speed Automatic Transmission
  Moc
  435 PS (421 PS EU 5 Markets) / 429 bhp / 320 kw @ 3750-5000 rpm
  Moment obrotowy
  900 Nm / 664 lb.ft @ 1000-3250 rpm
  Poziom emisji
  TBC
  Paliwo
  Diesel
 • Osiągi
 • Maksymalna prędkość
  168 mph / 270 km/h
  Przyspieszenie mph
  0 - 60 mph 4.6 secs
  Przyspieszenie km/h
  0 - 100 km/h 4.8 secs
 • Wymiary
 • Rodzaj nadwozia
  SUV
  Całkowita długość
  5140 mm / 16 ft 10 in
  Szerokość z lusterkami
  2224 mm / 7 ft 4 in
  Szerokość ze złożonymi lusterkami
  1998 mm / 6 ft 7 in
  Ciężar
  1722 mm / 5 ft 7 in
  Rozstaw osi
  2995 mm / 9ft 10 in
 • Zużycie paliwa
 • Cykl jezdny — UE

  Miejski
  30.1 mpg/ 9.4 litres/100 km
  Pozamiejski
  39.2 mpg/ 7.2 litres/100 km
  Mieszany
  35.3 mpg/ 8.0 litres/100 km
  Emisje CO2 (cykl mieszany)
  210 g/km

  Cykl jezdny — EPA

  Jazda w mieście
  Not applicable to this model
  Jazda po autostradzie
  Not applicable to this model
  Jazda mieszana
  Not applicable to this model